خانم تبلیغ

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

جستجو در سایت

دسته بندی مطالب

آخرین مطالب وبلاگ

انتشارات تازه ها

۱۳۹۹/۰۳/۰۱

نکات خانه تکانی عید

۱۳۹۸/۱۲/۰۴

خلاقیت خالق بازی قارچ خور

۱۳۹۸/۱۲/۰۱

لینک های مفید

تصویر شماره تفاوت نمک دریا با نمک تصفیه شده
برترینها چهارشنبه 24 مهر 1398 131بازدید

تفاوت نمک دریا با نمک تصفیه شده

نمک دریا از طریق تبخیر آب اقیانوس یا آب دریاچه های آب شور ، معمولاً با کمی فرآوری تولید می شود. بسته به منبع آب این ماده معدنی و عناصر مشخصی را پشت سر می گذارد. این مواد معدنی طعم و رنگ را به نمک دریا اضافه می کنند که در انواع درشتی نیز به چشم می خورد.

نمک سفره معمولاً از رسوبات نمک زیرزمینی استخراج می شود. نمک سفره به سختی برای از بین بردن مواد معدنی فرآوری می شود و معمولاً حاوی افزودنی برای جلوگیری از جمع شدن است. بعدها به نمک ید را اضافه کرده اند، یک ماده مغذی اساسی است که به حفظ تیروئید سالم کمک می کند.

نمک دریا و نمک تصفیه شده از نظر ارزش غذایی یکسانی ندارند ، البته نمک دریا اغلب سالم تر است. نمک دریا و نمک تصفیه شده حاوی مقادیر قابل توجهی سدیم با وزن هستند.

احتمالاً شما از هشدارهای بهداشتی رایج شنیده اید "برای سلامتی بهتر قلب به رژیم غذایی کم سدیم بپیوندید." اگرچه در مورد نمکی که باعث فشار خون بالا می شود ، حقیقت وجود دارد.

این فقط مربوط به نمک تصفیه شده  است که غالباً مشاهده می کنید. شیکر نمک در رستوران ها. به این دلیل است که این نمک ها از مواد معدنی مفید آنها محروم شده اند و فقط سدیم و کلرید دارند که عدم تعادل و بیماری را در بدن ایجاد می کنند.

نمک دریا واقعی هزاران سال است که توسط اجداد ما استفاده میشد و کالایی با ارزش برای تهیه غذاهای فصلی و تقویت سلامتی آنها بوده است.

از هر نوع نمکی که لذت می برید ، آن را با اعتدال مصرف کنید. دستورالعمل های رژیمی برای آمریکایی ها محدود کردن سدیم به کمتر از 2300 میلی گرم در روز را توصیه می کند.

 

 

×

آقای تبلیغ