خانم تبلیغ

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

تصویر شماره در طول رژیم لاغری چه اتفاقی می‌افتد؟
مقالات یکشنبه 1 دی 1398 75بازدید

در طول رژیم لاغری چه اتفاقی می‌افتد؟

یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ها برای خانم‌ها در هنگام دورهٔ کاهش وزن ، تغییرات ظاهری صورتشان است. 

اولین اتفاقی که در طول این دوره ها اتفاق می افتد این است که بدن با کمبود انرژی دریافتی معمول روبرو می‌شود. برای مثال اگر هر روز بطور متوسط 2000 کیلو کالری دریافت می‌کردید، حال باید حدوداً 1500 کیلوکالری دریافت کنید. کاهش این مقدار از انرژی دریافتی روزانه، بدن شما را وادار به استفاده از ذخایر انرژی خود می‌کند.

بدن شما سه منبع تأمین سوخت دارد که شامل کربوهیدرات‌ها (گلیکوژن)، چربی‌ها و پروتئین‌ها (عضلات) هستند، در این میان اولویت استفاده از کربوهیدرات‌های ذخیره‌ای است، زیرا سوزاندن آن‌ها راحت‌تر و کم هزینه‌تر است. اما نکته‌ مهم این است که آن‌ها بسیار محدود هستند و نمی‌توانند بیشتر از چند ساعت انرژی بدن را تأمین کنند. 

 پس از اتمام کربوهیدرات‌ها، بدن به‌صورت همزمان از پروتئین و چربی استفاده می‌کند که سهم چربی‌ها بیشتر است. مصرف پروتئین‌ها سبب ایجاد تغییراتی در حجم عضلات دست، پا و حتی صورت میشود. 

اگر در هنگام استفاده از  رژیم کاهش وزن مشاهده کردید که منابع پروتئینی مانند انواع گوشت، حبوبات و لبنیات بسیار محدود هستند،آن رژیم استاندارد و علمی نیست و نباید از آن پیروی کنید.

 

به نظر شما بدن از چه قسمتی چربی سوزی را شروع می‌کند؟ شکم؟ ران‌ها ؟  پهلوها ؟ و یا صورت ؟

پاسخ ما همهٔ قسمت‌های ذکر شده است، البته با یک نسبت مشخص! 

اگر شما فقط حرکت درازنشست و یا شکم کرانچ را انجام دهید به همان نسبت که بدن از چربی‌های شکمی استفاده می‌کند از چربی‌های پهلو، ران‌ها، بازوها و حتی صورت نیز استفاده می‌کند. 

اما این نکته حائز اهمیت است که چربی سوزی در جایی از بدن بیشتر اتفاق میافتد که درصد چربی بیشتری دارد.

انجام حرکات ورزشی ساده در رژیم لاغری از شل شدن ماهیچه ها جلوگیری کرده و برای سلامت اندام های مهم بدن من جمله قلب مناسب می باشند. سعی کنید در رژیم خود هر روز یا یک روز در میان از نرمش ، پیاده روی ، دویدن و شنا استفاده کنید.


یادتان باشد که یک رژیم غذایی مناسب باید تنوع داشته و تمام مواد مغذی بدن را تامین کند.

 

 

×

آقای تبلیغ