خانم تبلیغ

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

جستجو در سایت

دسته بندی مطالب

آخرین مطالب وبلاگ

تفاوت نمک دریا با نمک تصفیه شده

۱۳۹۸/۰۷/۲۴

تاریخچه ورزش پیلاتس

۱۳۹۸/۰۴/۲۸

تأثیرات سنگ نمک

۱۳۹۸/۰۴/۲۷

لینک های مفید

تصویر شماره نوشیدنی های خنک تابستانی
مقالات چهارشنبه 19 تیر 1398 73بازدید

نوشیدنی های خنک تابستانی

با فرا رسیدن تابستان و گرمای شدید آن افراد زیادی به خوردن نوشیدنی های خنک روی می آورند و کسانی که به سلامت خود اهمیت می دهند این نوشیدنی ها را به صورت خانگی تهیه می کنند، تا در این روزهای گرم تابستانی از گرمازدگی جلوگیری کنند.

ما در اینجا طرز تهیه چند نوع نوشیدنی گیاهی سالم را به شما آموزش می دهیم :

شربت تخم شربتی

مواد لازم :

شکر ۲ پيمانه

آب ۱ پيمانه

تخم‌شربتي ۲ قاشق سوپ‌خوری

عرق نسترن ۱/۲ پيمانه

عرق بهارنارنج ۱/۲ پيمانه

طرز تهیه :

تخم‌شربتی‌ها پاک وخیس کنید تا لعاب بدهند. حالا شکر را به همراه یک پیمانه آب در یک قابلمه روی حرارت قرار دهيد تا شکر کاملاً حل شود و چند جوش بزند. سپس قابلمه حاوی آب و شکر را از روي حرارت بردارید و بگذاريد سرد شود.

تخم شربتي، عرق نسترن، عرق بهارنارنج و مقداري آب به مخلوط آب و شکر اضافه کنيد. شربت شما آماده است. موقع نوشیدن آن را هم بزنيد تا تخم شربتي‌ها در آن شناور شوند. تخم شربتی از جمله مفیدترین و بهترین شربت‌های تابستانی است.

شربت بهار‌نارنج

مواد لازم :

عرق بهار نارنج: ۲ لیوان

شکر:  ۵ لیوان

آب لیموترش تازه: ۱ قاشق غذاخوری

آب: ۳ لیوان 

طرز تهیه :

ابتدا شکر، آب و عرق بهارنارنج را در ظرفی بریزید و روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. این محلول باید آن‌قدر روی حرارت ملایم بماند تا قوام پیدا کند و غلیظ شود. چند دقیقه قبل از قوام آمدن ترکیب فوق، یک قاشق آب ‌لیمو‌ترش تازه به آن اضافه کنید. بعد از اضافه کردن آب لیموترش، شربت حدود ده دقیقه دیگر بهتر است بجوشد. بعد از غلیظ شدن و قوام آمدن شربت آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید خنک شود.

حتی می‌توانید به اندازه دلخواه عرق بیدمشک و تخم‌شربتی هم به این شربت اضافه کنید.

موهیتو نعناع 

مواد لازم: 

آب: ۳ لیوان

شکر سفید: ۱ و نیم لیوان (اگر از شکر قهوه‌ای استفاده می‌کنید ۲ لیوان شکر لازم است)

برگ نعناع تازه: ۲ لیوان

شربت لیمو:  ۲ لیوان

آب لیموترش: ۱ لیوان

سودا یا آب گازدار:  ۸ لیوان

لیمو ترش: چند برش برای تزیین

طرز تهیه :

برای تهیه موهیتو نعناع ابتدا ۲ لیوان از ۳ لیوان آب را با شکر مخلوط کنید و در یک ظرف مناسب بریزید، این مخلوط را به مدت ۵ دقیقه داخل ماکروفر بگذارید.

برگ‌های نعناع را به آب اضافه کنید و خوب هم بزنید و اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه در همین حالت باقی بماند. بعد از ۵ دقیقه، برگ‌های نعناع‌ را از داخل ظرف بیرون آورده و خوب فشار دهید و کنار بگذارید.  شربت لیمو، آب لیمو‌ترش و ۱ لیوان از آب باقی مانده را داخل پارچ بزرگی بریزید و خوب ترکیب کنید.  حالا مخلوط شکر و آب و افشره نعناعی که در ابتدا تهیه کردید را به ترکیب بالا اضافه کنید. در نهایت آب گازدار را به مواد اضافه کرده و مخلوط کنید. موهیتو نعناع را با یخ فراوان و برش‌های نازک لیمو  و چند برگ نعنا سرو کنید.

 

 

 

 

×

آقای تبلیغ